İdeal Kültür

2008 yılında kurulan İdeal Kültür Yayıncılık, yayın hayatına tarih alanında yayınladığı akademik eserler ile başladı.

Gerek içerik gerek ise basım kalitesi bakımından gösterdiği özen ile bu alanda kendine haklı bir yer edinen İdeal Kültür Yayıncılık, yayın sektöründe sahip olduğu deneyimi farklı tür ve alanlardaki eserlere de yansıtarak Türk yayıncılığına renk katmaktadır. Bu amaçla roman, uzun öykü, deneme, çeviri eserlerini de eklediği kataloğuna birlikte 2019 yılında da çocuk kitaplarını ilave etti.

Bugün ve gelecekte okuyucuya doğru bilgiyi ulaştıracak çalışmaları ve kelimeler aracılığıyla kimi zaman farklı dünyaları tanıtacak kimi zaman da okuyucunun hayatına ışık tutacak eserleri Türk yayıncılığına kazandırma ilkesini yayın prensibi olarak benimseyen İdeal Kültür Yayıncılık, yayın kataloğunu yeni eserlerle zenginleştirmektedir.

İdeal Kültür Yayıncılık, aynı zamanda kuruluşundan bu yana üniversitelerin, kolejlerin, kütüphanelerin, belediye bilgi evlerinin diğer kamu ve özel kuruluşların kitap ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hizmet de vermektedir. Bu doğrultuda yayınevleri, dağıtımcılar, enstitüler ve dernekler ile yapmış olduğu iş ortaklıklarıyla mevcut kütüphanelerin geliştirilmesi ya da yeni kütüphanelerin kurulumu çalışmalarında müşterilerinin her türlü ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamayı hedeflemiştir. A’dan Z’ye kütüphane ya da bilgi evi kurulumu hizmetlerinin yanında kütüphanelerin ihtiyaç duyduğu LC ve Dewey kataloglama hizmeti vermektedir.

 İdeal Kültür; Akademik teşvik kriterlerine göre alanında düzenli yayın yapmakta olup yayınları Ulusal ve Uluslararası(Stanford University Library, Yale University Library, Library of Congress, Princeton University Library, Culombia University Libraries, Harvard Library, Explore the British Library, Bulgarian Academy of Sciences vb.)  kütüphanelerde kataloglanmaktadır.

İdeal Kültür; 2011 yılında kurumlar için süreli yayın aboneliği hizmeti vermeye başlamıştır. Her alanda yayınlanmakta olan Türkçe dergi aboneliğiyle birlikte üniversiteler, kolejler vb. kurumlar abone oldukları dergilerin yeni sayılarını hızlı ve düzenli bir şekilde temin etmektedirler. 

 İdeal Kültür; “İdealonline” markası ile araştırmacıların Türkiye’de yayımlanmakta olan her türlü bilgi kaynaklarına hızlı, kolay ve zamandan bağımsız bir şekilde erişebilmelerini ve eriştikleri bilgilerden etkili bir şekilde yararlanabilmelerini sağlayacak veri tabanları oluşturmaktır.

 

Kapat