Politikamız

Yayın hayatına 2008 yılında tarih alanında yayınladığı akademik kitaplarla başlayan İdeal Kültür Yayıncılık, farklı alanlardaki akademik yayınların yanı sıra uluslararası yayınevi olmanın da vermiş olduğu sorumluluk bilinciyle çocuk ve yetişkin edebiyatının özgün eserlerini de okuyucuya sunarak,yayıncılık sektörüne ulusal ve uluslararası seviyede değer katmayı hedeflemektedir. 

Bu amaç doğrultusunda İdeal Kültür Yayıncılık tarafından yayınlanmasını istediğiniz eserleri,

  • İletişim bilgilerinizin de yer aldığı özgeçmişiniz ve eser özetiniz ile birlikte editor@idealkultur.com adresine Konu/Subject kısmına ‘ESER BAŞVURUSU’ yazılmış şekilde e-posta göndererek yayınevimize başvurunuzu yapabilirsiniz. Eser özeti ve özgeçmişi olmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Akademik yayınlar için eserin hitap edebileceği alanlar da mutlaka eser özetinde belirtilmiş olmalıdır.
  • İdeal kültür Yayıncılık’a yapılan başvurular ilk olarak editörlerimiz tarafından incelenerek değerlendirildikten sonra yayın kurulu ile paylaşılır. Üç aylık süre içerisinde kurulun hazırlayacağı rapor doğrultusunda eserin yayın programına alınıp alınmayacağı belirlenir ve bu bilgi e-posta aracılığı ile yazara iletilir. Değerlendirme süreci içerisinde dosyanız hakkında bilgi almak için editor@idealkultur.com adresine yazabilirsiniz. 
  • Eserin yayın programına kabul edilmesinin ardından yazar, eseri çıkışı alınmış bir dosya halinde yayınevine gönderir. Dosyanın yayınevine ulaşmasının ardından yazar ile sözleşme yapılır. Yazarların telif ödemeleri eserin basımının ardından dört ay içerisinde yapılır.

Çizerler ve kapak tasarımcıları için;

  • Örnek çizimlerinizden/tasarımlarınızdan oluşan portfolyonuzu, iletişim bilgilerinizin de yer aldığı özgeçmişiniz ile birlikte editor@idealkultur.com adresine göndererek yayınevimize başvurunuzu yapabilirsiniz.
  • Portfolyonuz yayınevi çalışmalarımıza uygun olursa bir bilgilendirme maili ile size geri dönüş sağlandıktan sonra iletişim bilgileriniz ve çalışmanız kayıt altına alınır ve çizim stilinize uygun bir çalışma olduğunda iletişime geçilir.
Kapat